Koxp,Koxp 1876,1876 koxp,PatronusKoxp 1876,Chaos Koxp 1876,Knight Online , ProBot Koxp 1876 K
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

,Chaos Koxp 1876,Knight Online , ProBot Koxp 1876 Koxp,Koxp 1876, Koxp Koxp 1876, HappyBot, HappyNpt, hwz multi Koxp 1876, Koxp 1876 koxp, Knight Online, Koxp indir,KM Koxp,Koxp 1876 MultiClient.,Web Hile koxp 1876 koxp 1876 koxp 1876 koxp Oyun Hilesi

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Devlerden Erdoğan'a ziyaret...

2 posters
YazarMesaj
Onur Saka
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Onur Saka

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 14

Devlerden Erdoğan'a ziyaret...  Empty
MesajKonu: Devlerden Erdoğan'a ziyaret...    Devlerden Erdoğan'a ziyaret...  I_icon22Salı Eyl. 14, 2010 2:23 pm

2010 Dünya Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan A Milli Erkek Basketbo Takımı oyuncuları, teknik heyeti ve yöneticileri Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Başbakanlıktaki kabule Erdoğan, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, Türkiye Basketbol Federasyonu Turgay Demirel, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri, A Milli Takım teknik, idari heyeti ve oyuncular katıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 12 Dev Adam'ın Türkiye'ye bir ilki yaşattığını ve ülkenin gurur abidesi olduklarını söyleyerek şunları kaydetti: “Bugün bir mutluluğu, değerli basketbolcularımızla paylaşıyoruz. Gerçekten bu çok anlamlı, çok farklı bir mücadele verdiler ve bizlere tarihimizde bir ilki yaşattılar. Bu ilki yaşattıkları için kendilerine gerek şahsım, gerekse milletim adına çok teşekkür ediyorum. Sizler bizim birer gurur abidemiz oldunuz ve bunu da inancınızla, aşkınızla, heyecanınızla, azminizle ve gayretinizle ortaya koydunuz. Tabii bizde büyüklerimizin bir ifadesi var; “Marifet iltifata tabidir” derler. İltifatı olmayan marifet zaidir, kayıptır derler. Bunun için de şu anda bakanlar kurulundaki tüm arkadaşlarımızın sizlere çok selamları var. 12 Dev Adam belki dünya şampiyonu olmadı ama gönüllerimizin şampiyonu oldu diyorlar. Zaten bu noktadaki kararlılıkları, azimleri gözlerinden hep okundu. Ve bizler de daha önce Hidayet kardeşimle de konuştuğum gibi, dedik ki biz 1.5 milyon TL bütün kardeşlerimize inşallah verelim. Bugün ben gerek teknik kadro, gerekse de sizlerin çekini, şuanda toplamda 28 milyon TL tutuyor, çeki Federasyon Başkanımız'a teslim edeceğim. Ayrıca biliyorsunuz ki bizim bu başarılarda yasa ile belirlenmiş altınımız var; size 500’er cumhuriyet altını vereceğiz. Onları da artık evli olanlar hanımlarıyla paylaşırlar. Tabii bu arada sağolsun bazı dostların burada heyecanı var. inşallah onlar da süratle vaadlerini yerlerine getirirlerse bu da bizi mutlu eder. Bunlardan birisi benim hemşerim Ali Ağaoğlu'dur. Biz takipçisi oluruz, sözünü verdi çünkü. Birinci dereceden takip edilecek. Sizleri bundan dolayı tekrar kutluyorum ve tebrik ediyorum. Bundan sonraki süreçte de inşallah başarılarınızın artarak devamını diliyorum”.

A Milli Takım'ın Karadağlı Teknik Adamı Bogdan Tanjevic ise teknik kadro ve oyuncular olarak Başbakan Erdoğan tarafından kabul edilmekten dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyleyip şunları belirtti: “Dünya Basketbol Şampiyonası süresinde hükümetin desteğinden emindik her zaman. Bu Dünya Şampiyonasının bu büyük atmosferini organize etmek için hem moral desteği hem de mali desteği verdiklerini ve bunun çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum. Üç defa sayın başbakanımızın soyunma odasına gelmesinden büyük memnuniyet ve mutluluk duyduk. Dünya Şampiyonası Türkiye Cumhuriyeti’nin tanınması ve bilinirliliği açısından da, basketbol sporunun gelişmesi açısından da fevkalade güzel bir resim ortaya çıkarttı. Bütün bu şampiyonada yaşananlar Türkiye ile ilgili fikirlerin biraz daha gelişmesine yardımcı oldu. Bu sayın başbakanımızın destekleriyle oldu.''

Ay-Yıldızlıların Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu ise Başbakan Erdoğan’ın yoğun programında kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederken, “Kamp süresince bize desteklerinizi hiç eksik etmediniz. Gerek antrenmanlarımıza olan ziyaretiniz, yoğun temponuzda gerek benimle gerek başkanımızla telefonda görüşmelerinizi eksik etmediniz. En son final maçında soyunma odasına gelmeniz, eski bir sporcu olarak, sporcunun halinden daha iyi anlayacağınız için takıma moral vermeniz, bizi maneviyat olarak çok mutlu etti. Bize bu ana kadar göstermiş olduğunuz destekten dolayı takım arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.Gönül isterdi ki buraya altın madalya ile gelelim. Ama olmadı, ikincilikte Türk spor tarihi için belki de şu ana kadar ki en iyi başarılardan biri olarak düşünüyoruz. Göstermiş olduğumuz tablodan dolayı çok mutluyuz. Sizin gibi büyüklerin de desteğiyle bunu en iyi şekilde sahaya yansıttığımızı düşünüyoruz. Takım kaptanı olarak herkesin huzurunda size teşekkür ediyorum. Manevi olarak göstermiş olduğunuz destek için. Maddiyat bizim için hep ikinci planda olmuştur. Ama desteklerin de gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, ise 16.Dünya Basketbol Şampiyonasının dördüncü kez bir Avrupa ülkesinde düzenlendiğini söylerken, “Bugüne kadar düzenlenen dünya şampiyonaları içinde, 1950 yılından bu yana katılan arkadaşların, tecrübeli FIBA yetkiliklerinin ifadelerine göre her bakımdan mükemmel geçtiği söyleniyor. Bütün bunların olmasının sebebi, sizlerin verdiği, sayın Bakanımızın, Genel Müdürümüzün verdiği destekler sayesinde her bakımdan mükemmel ve eksiksiz bir şampiyona gerçekleşti. Ülkemizi bu kritik dönemde bütünleştirecek, ortak bir sevince boğacak bir başarı peşindeydi 12 Dev Adam ve teknik kadro. Final oynayarak bunu da başardılar. Bu açıdan da çok mutluyuz. Biliyorsunuz ki Dünya Basketbol Şampiyonası'nın hikayesi 2004 yılında başladığında o zaman bu organizasyonun alınması için de çok büyük destek vermiştiniz. Malezya’da Fransa’ya karşı 10-9 kazandığımızda Malezya Başbakanını arayarak son oyun değişmesiyle, bu şampiyonanın ülkemizde yapılmasını o günden bu güne destekçisi oldunuz. Uluslararası basketbol camiasının önünde ve çok güzel bir organizasyon sırasında kapanış töreninde bazı olaylar dolayısıyla da çok büyük üzüntü duyuyoruz. Bunlar spor sahalarında olmaması gereken olaylar. Tanjevic’de bunu dün basın toplantısında ifade etti maçtan sonra. Bu da bizi gerçekten sevincimizi biraz yarıda bırakmış gibi oldu. Bu anlamda da ifade etmek istiyorum üzüntülerimizi. Ancak hep birlikte önümüzde Milli Takımımızla birlikte yeni hedeflerimiz de var. 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılmak gibi. 2012 Olimpiyatlarına katılan Basketbol Milli Takımız olacak. Bugüne kadar verdiğiniz destekler için basketbol camiamız ve yönetim kurulumuz adına sizlere şükranlarımız ifade etmek istiyorum. Bundan sonra antrenörümüzün de dediği gibi, basketbol daha da gelişecek. Bütün illerde, ilçelerde, köylerde basketbol sahaları yapılacak, potalar olacak. Herkes birer Hidayet, Ersan, Semih, Sinan olmak isteyecekler, Ender olmak isteyecekler. " dedi.

Diğer yandan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a özel olarak hazırlanan bir heykel hediye etti. A Milli Takım Baş Antrenörü Bogdan Tanjevic, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, dünya şampiyonalarında verilen madalyalardan oluşan bir plaket hediye ederken, A Milli Takım Kaptanı Hidayet Türkoğlu da Tanjevic ve oyuncuların fotoğraflarının bulunduğu bir çerçeveyi takdim etti.

Kaynak: Basketbol Federasyonu
http://KuyumcuOnur1@gmail.com
JohnnieWaLkeR
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
JohnnieWaLkeR

Mesaj Sayısı Mesaj Sayısı : 1221
Yaş Yaş : 33

Devlerden Erdoğan'a ziyaret...  Empty
MesajKonu: Geri: Devlerden Erdoğan'a ziyaret...    Devlerden Erdoğan'a ziyaret...  I_icon22Salı Eyl. 14, 2010 5:38 pm

konu icin saol onur abi
https://nedesekforum.forum.st

Devlerden Erdoğan'a ziyaret...
1 sayfadaki 1 sayfası